Hra Mafia

Catrell City

Cantrell city

Ve jménu naší redakce tě zdravím. Něco nám o sobě pověs - jak se jmenuješ, odkud jsi apod.

Také zdravím, jmenuji se Tomáš Pondělík , je mi 19 let a pocházím z malé vesnice z Plzně jihu. V současnosti studuji Vysokou školu veřejné správy a mezinárodních vztahů v Praze, zatím úspěšně prolézám 1. semestr, ale to nejtěžší mám ještě před sebou. Bydlím s přítelkyní a časově jsem poměrně flexibilní vůči práci, kamarádům a koníčkům, jedním z nich je i moddařská scéna.

Co konkrétně myslíš tím moddařstvím? Specifikuješ se na určité věci, anebo děláš kompletní modifikace? Jaké třeba? Máš něco za sebou?

Zajímá mě celkem nezávislá scéna modderů jak u nás, tak v zahraničí. Myslím si, že mohou do her přinést neobvyklé prvky a užitečné nápady, které mohou hru významně pozměnit. Za sebou mám spíše menší přídavky do různých her, ani jsem je nepublikoval veřejně. Co se týče moddování, tak tohle je můj první velký projekt, kdy opravdu měním značnou část původní hry.

Zní to zajímavě. Jak moc hodláš Mafii změnit? Držíš se určitých hranic, nebo do modifikace uděláš to, co tě zrovna napadne?

Přednostně se snažím dodržet realističnost, aby všechny funkce i vzhled odpovídal tomu, co člověk může spatřit v reálném světě. Od vzhledu města, kde se snažím vytvořit co nejrealističtější městské prostředí až po funkci, kdy hráč může vyskočit z vozidla. Takže se vlastně určitých hranic držím, nedávám do hry prvky, kdy hráč může například jednou ranou pěstí zničit vozidlo apod. Tohle v Cantrell city radši nehledejte. Ale kdo si bude chtít prožít den v realitě odpovídajícímu městu, pak si přijde na své. S pečlivostí jsem konfiguroval vlastnosti všech zbraní a nějaké nové jsem navíc přidal. To samé se týká vozidel, kdy se snažím vybalancovat jejich vlastnosti a přiblížit je co nejblíže realitě. Město samotné měním jen částečně a jedná se spíše o kosmetické prvky, typu dětského hřiště anebo co se opět funkcí týče, tak se jedná o automaty na jídlo a pití, které hráč může využít.

FarawayStudiosRozhovor

Takže nová modifikace se jmenuje Cantrell city. Docela mě zaujalo, jak jsi zmínil nové zbraně a vozidla. Můžeš nám k tomu něco říct?

Do demoverze jsem připravil větší množství zbraní, než bylo v samotné plné verzi, navíc se tam objeví Daikatana, japonský meč, který dovede zabít jedním seknutím. Z dalších zbraní, které budou v plné verzi mohu prozradit zbraň na způsob bazooky či RPGčka. Tuto zbraň nyní testuji, pokud vše půjde dobře, objeví se v plné verzi. Vozidla se snažím kompletně předělat a kombinovat do různých variant, nejen barevných. Uvedu příklad: Citroën C8 má čtyři barevné varianty jak zvenčí, tak zevnitř. Dále má pak každý model jinou SPZ, doplňky jako jsou lyžiny či anténa nebo položené sedačky a další drobné rozdíly, které ve hře celkově budí dojem toho, že vozidla nejsou rozdílná jen v barvě a ve hře to nevypadá stereotypně.

Pracuješ nějakým způsobem na větší destruktivnosti vozů a okolního prostředí?

Co se týče vozů, tak mají nějaké díly ustřelitelné, jako jsou například zrcátka, antény, spzky, křídla nebo v neposlední řadě kola. Prostředí se vzhledem vůči enginu nijak moc výrazně editovat nedá, tedy co se týče destruktivity, nicméně dají se do hry začlenit fyzikální objekty, které mohou nějaké části města či krajiny oživit a mohou být i zničitelné.

Připravovaná modifikace Cantrell city bude obsahovat různé doplňky apod, to je jasné, jak je to ale s úkoly? Máš něco v plánu? Nebo se ubíráš naprosto jinam směrem?

Pokud máš na mysli příběh, tak ten je vytvořen zbrusu nový. Původně jsem to nezamýšlel, ale až po utvoření mise pro demoverzi jsem začal dále rozvíjet návaznost rozhovorů a důsledků, které se ve hře odehrají. No nakonec z toho vznikl po pár úpravách celkem slušný příběh, který bude obsahovat nějaké zvraty, ale hlavně se bude jednat o výsledný prožitek z nových misí, kterými si hráč projde: chci aby mise měly spád a akčnost. Snažím se do hry začlenit mnoho zajímavých scriptů a událostí, které se odehrají hráči před očima. Mise jsou spíše lineárního postupu, ale nechybí volnost při řešení nějakých úkolů či přestřelek. Do misí se snažím zahrnout také interaktivitu s prostředím při přestřelkách. Bohužel v demoverzi tento prvek hráči ještě nenajdou.

FarawayStudiosRozhovor

Jaké výsledky od modifikace očekáváš? Jak dlouho si myslíš, že hráči u ní stráví a proč?

Doufám hlavně v to, že se najde někdo, kdo modifikaci dohraje až do konce a bude sní spokojen a nebude litovat času, který nad ní strávil. Samozřejmě budu rád, když mód najde uplatnění i v zahraničí a objeví se v tuzemských časopisech. Jaká bude herní doba to zatím netuším, protože přesný počet misí zatím není známý. Mód nejspíše nejvíce naláká ty, kteří si budou chtít oživit Mafii a zahrát si nové mise v upraveném městě v moderním kabátku.

Takových bude jistě mnoho o) Nicméně vraťme se k naší debatě. V průběhu rozhovoru jsi se zmínil o demoverzi. Co přesně bude obsahovat a hlavně, kdy vyjde?

Demoverze bude obsahovat nové intro, které hráče uvede do příběhu a ukáže mu nové město. Následovat bude plnohodnotná mise odehrávající se v hotelu, kde se hráč nejprve ubytuje, ale při snaze dát si věci v hlavě do pořádku si ho najdou gangsteři a budou se jej snažit zlikvidovat. Jak se Tommy dostane z hotelu už bude v rukou hráčů, poté následuje pronásledování na střechách a na konci mise se Tommy dočká nechtěného překvapení, kdy pro něj útěk před gangstery znamenal procházku růžovým sadem. O co se jedná se dozvíte až při hraní CC. Dále demo bude obsahovat kompletně nové zbraně ve hře od bojového nože, přes pistole až po samopaly. Uvedu menší výčet zbraní: H&K USP compact, Sig-Sauer P226 s tlumičem, daikatana, Steyr-Aug A1 Carbine, Accuracy International L96. Mezi vozidly si hráč bude moci vybrat z SUVček, hatchbacků, sedanů, kombíků, tahače a policejních vozů, taxíku a užitkového vozu. Sporťáky se také najdou a jeden takový spíše vzhledový tuning na Fiatu Bravo. V projížďce si hráč bude moci například doplnit zdraví u nové benzínové pumpy OMW či se podívat na menší dětské hřiště nebo se jen tak projet po krajině a podívat se co je nové. Na venkov jsem přidal také možnost doplnit si zdraví a to u automatu u Flaviova motelu. Navíc v noci může hráč narazit na menší přeháňku. Projížďka bude obsahovat také nějaká zaparkovaná auta či psi hlídače. V malém městě se navíc objeví prodavač zbraní a pár menších easter eggů, které hráči budou muset sami najít, easter eggy jsou také v misi, tam jsem se vyřádil ;-)

Zní to opravdu slibně. Kdy demoverze vyjde a kdy finální verze modifikace?

Demoverze se dočkáte do konce února, plné verze bohužel netuším. Ale pokud přihlédnu na fakt, že veškeré možnosti a dovednosti, které jsem získal a jsem nyní schopen využít v poměrně krátkém časovém intervalu, by to neměla býti nijak nedohledná doba. Mínusem ovšem je to, že od března budu chodit pravidelně do práce a navíc mám přítelkyni, které chci také rád věnovat nějaký ten čas, v neposlední řadě tu jsou kamarádi a organizování různých akcí apod. Největším problémem je asi to, že mód připravuji sám, vypomáhají mi pouze občas externisté.

FarawayStudiosRozhovor

Vadí něco vývojářům z Illusion Softworks, že pracuješ na modifikaci k Mafii? Máš s nimi něco smluveno, něco konkrétního?

S IS jsem zatím nijak v kontaktu nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem se podílel na tvorbě neoficiálního datadisku, tak vím, jak a co fungovalo, pokud za mód nevyžaduji finanční odměnu, tak je možno hru editovat jakkoliv. Pokud bych něco potřeboval od IS, tak vím na koho se obrátit a ten by mi pomohl, jinak se budu snažit demoverzi zaslat do IS, snad se na ni také mrknou.

Děkuji ti za vyčerpávající rozhovor, přeji ti hodně štěstí a úspěchů. Chceš něco vzkázat našim čtenářům?

Také děkuji, čtenářům se chci hlavně omluvit za to, že se nedočkali dema na Štědrý den, velmi mě to mrzí a nejspíš jsem u nich klesl, co se spolehlivosti týče, ale budu se jim to v budoucnu snažit vynahradit. Děkuji jim také za podporu a za zájem o mód.

Kromě exkluzivních obrázků pan Tomáš Pondělík pro naše čtenáře připravil sličný trailer, na kterém si můžete povšimnout konkrétních změn, jež obsahuje chystaná modifikaci. Video je o to kvalitnější, že k celé věci mluví samotný autor výtvoru. Závěrem jen doplním, že server BWPlanet.Idnes.cz se stal Mediálním partnerem projektu Cantrell city. Pro naše čtenáře to znamená, že jako vůbec první se na našem serveru dočtete o hratelné demoverzi modifikace, na které se v tuto chvíli pracuje. Krom toho doporučuji navštívit domácí stránku projektu.

Poslední komentáře
22.11.2011 18:03:47: tohle bych nikdy nestáh nepřekopal bych si mafii smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley...
 
Autor : Míra